UEK Odpowiedzialny

Mimo, iż o empatii i pomocy drugiemu człowiekowi powinniśmy pamiętać każdego dnia, okres przedświąteczny wyjątkowo inspiruje do wykonania drobnego gestu dobroci względem tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Uroczysta atmosfera grudnia natchnęła również studentów piątego roku Marketingu i komunikacji rynkowej, którzy pod opieką mgr Marii Bajak zorganizowali wyjątkową akcję – “Magiczne Święta UEK”. Poprzez organizację wydarzenia studenci włączyli się w projekt UEK Odpowiedzialny: UEK Pomaga.

Z samego rana, 17 grudnia, mury naszej Uczelni przekroczyli wyjątkowi goście – podopieczni pięciu krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzieci rozpoczęły magiczną przygodę od zwiedzania kampusu i przysłuchiwaniu się wykładom. Natomiast w Klubie ZaUEK na naszych gości czekała strefa rozrywki i zabawy – radość towarzyszyła grze w planszówki i na konsoli, pracom plastycznym oraz tańcom. Nie zabrakło również zawodów sportowych i tanecznych oraz konkursów (w tym na najdłuższy łańcuch choinkowy i quiz świąteczny), których zwycięzcy otrzymali nagrody. 

Prawdziwym wyzwaniem okazały się warsztaty edukacyjne prowadzone przez mgr Kamilę Kwiatkowską. Ich efektem były nagrane wspólnie przez dzieci i studentów świąteczne reklamy w formie krótkich klipów wideo. Kreatywność dzieci nie zawiodła i mogliśmy z zachwytem podziwiać reklamy aplikacji oraz kremu utrzymane w bożonarodzeniowej stylistyce. Zakończenie dnia uświetniła wizyta Świętego Mikołaja (w zorganizowaniu jego wizyty pomógł niezastąpiony prof. Piotr Hadrian), który nie tylko wręczył dzieciom prezenty, ale również przybliżył realia podróży zaprzęgiem reniferów z Tarnowa. 

Akcji towarzyszyła zbiórka, w którą zaangażowali się pracownicy i studenci Uniwersytetu Ekonomicznego. Dziękujemy z całego serca – dzięki Wam do domów dziecka trafi wiele paczek pełnych słodyczy, żywności, herbat, kosmetyków i akcesoriów papierniczych. 

Serdeczne podziękowania należą się również partnerom wydarzenia: 

  • Grupie Kapitałowej Polindus-Laktopol, która przygotowała wspaniałe podarunki dla małych gości,
  • Grupie maspex za przesłanie soczków oraz musów dla dzieci,
  • pizzeri Pizza loft za dostarczenie pysznego poczęstunku,
  • wypożyczalni Dragonus za udostępnienie gier planszowych, które wywołały mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci,
  • klubowi zaUEK za udostępnienie sali,
  • stołówce w Pawilonie U za przygotowanie napojów,
  • Krakowskiej Szkole Biznesu za dostarczenie wody butelkowanej na zajęcia sportowe,
  • AZS UEK za udostępnienie hali sportowej. 

Często chcemy sięgać po wielkie rzeczy i snujemy plany, jak zmienić cały świat. Tymczasem dzień spędzony na grach, warsztatach i rozmowach z dziećmi uświadomił nam, że prawdziwa zmiana na lepsze zaczyna się od najdrobniejszych gestów i okazania zainteresowania oraz troski drugiemu człowiekowi. Do tej uważności i empatii zachęcamy każdego dnia – nie tylko od święta. 

Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście (Robert Baden-Powell)