UEK Odpowiedzialny

20.04 od 10:00 dzień MUFO na UEK

Już w najbliższy czwartek, 20 kwietnia, zapraszamy na Dzień Muzeum Fotografii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie!

Dzień MuFo rozpocznie się o godz. 10:00, punkty rozlokowane będą na całym Kampusie UEK. Organizatorzy przyszykowali wiele atrakcji, które pomogą lepiej poznać i zrozumieć świat fotografii.

Zachęcamy do odwiedzenia co najmniej trzech punktów MuFo na UEK – w każdym z nich zdobyć można specjalną naklejkę, które dzięki promocji przygotowanej przez Muzeum Fotografii w Krakowie, będzie można wymienić na bilet za złotówkę na wszystkie wystawy w MuFo Rakowicka! 

Oferta obowiązuje do 7 maja 2023 r.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Dnia MuFO na UEK.

Muzeum Fotografii w Krakowie jest jedyną w Polsce instytucją muzealną poświęconą w całości medium fotograficznemu. Zajmuje się fotografią ujętą jako fenomen kulturowy, który w istotny sposób określa – już od prawie dwustu lat – ikonosferę nowoczesnego człowieka, przejawiając się w najróżniejszych sferach jego życia: w nauce, mediach, praktykach związanych z upamiętnianiem i dokumentowaniem przeszłości, propagandzie, reklamie i wreszcie – w sztuce. Bez znajomości fotografii, jej historii, specyficznych języków i form eksploatacji nie sposób zrozumieć rzeczywistości, która nas otacza. Stąd istotną rolą Muzeum jest upowszechnianie wiedzy o medium i podnoszenie kompetencji kulturowych w zakresie jego odbioru.