Ułatwienia dostępu

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Aktywność obywatelska

Porozmawiaj-MY o Krakowie – nowy cykl debat obywatelskich

Zapraszamy na pierwszą z nowego cyklu debatę obywatelską „Porozmawiaj-MY o Krakowie”. Spotkanie pt. „Inflacja – miłe złego początki, lecz koniec…”, odbędzie się 29 września br. o godz. 18:00 w krakowskim Klubie Pod Jaszczurami. Gospodarzem debaty będzie JM Rektor, dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

Inflacja, rosnące ceny i związane z nimi zagrożenia to problem, który coraz mocniej dotyka nas wszystkich. Jest widoczny w rosnących cenach podstawowych towarów i usług. Ten niezwykle aktualny temat rozpocznie nowy cykl debat obywatelskich, którego organizatorami są Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Klub pod Jaszczurami.

JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, nie tylko poprowadzi spotkanie, ale również wygłosi podsumowanie debaty. W dyskusji wezmą udział: prof. Łukasz Mamica, który spojrzy na problem inflacji z naukowego punktu widzenia; studentka – Zuzanna Piwowar, będąca głosem młodego pokolenia; krakowski przedsiębiorca Radosław Fronc, właściciel sieci restauracji oraz hoteli, konsul honorowy Hiszpanii w Krakowie, a także aktorka – Lidia Bogaczówna, która reprezentować będzie mieszkańców miasta i środowisko artystyczne Krakowa.

Podczas spotkania nie zabranie akcentu artystycznego, którym będzie satyryczny komentarz do debaty, przygotowany przez Tomasza Olbratowskiego oraz występ zespołu studenckiego w wykonaniu: Piotra Jaszczura Śnieguły i Zuzy Piwowar. Koncert stanowi liryczną mieszankę naiwnej poezji z prostackimi metaforami. Jak mówią artyści: „To wszystko prosto z serca, by nabrać dystansu do tych niebezpiecznie poważnych czasów.”

Nowy cykl debat ma być przestrzenią do dyskusji na ważne społecznie tematy – zwłaszcza bieżącą problematykę miasta i regionu. Dyskusje będą skupiać się na aspekcie dialogu międzypokoleniowego wokół kwestii, które są ważne i atrakcyjne z perspektywy miasta i jego mieszkańców.

Przez ponad rok, od września 2022 r, do października 2023 r. zaplanowana została organizacja dziewięciu debat. Spotkania, składające się z debaty oraz części artystycznej (koncertu, wystawy, wieczoru poetyckiego) będą odbywać się raz w miesiącu.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach społecznego programu UEK Odpowiedzialny.

 

Plakat debaty pt. „Inflacja – miłe złego początki, lecz koniec…”
Archiwum

Ostatnie aktualności