Ułatwienia dostępu

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Aktywność obywatelska

Krakowskie hospicja w trudnych czasach
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Klub Pod Jaszczurami serdecznie zapraszają na trzecie spotkanie z cyklu Porozmawiaj-MY o Krakowie!. Debata odbędzie się 24 listopada br. (czwartek), o godz. 18:00 w Klubie Pod Jaszczurami. Tym razem przedmiotem rozmów będzie sytuacja krakowskich hospicjów.

Już w najbliższy czwartek – 24 listopada br. o godzinie 18:00 w Klubie Pod Jaszczurami odbędzie się trzecie spotkanie, tym razem zatytułowane: Krakowskie hospicja w trudnych czasach.

Inspiracją do podjęcia tak trudnego tematu był fragment książki Doroty Terakowskiej – Poczwarka:

„Zrozumiał, że ta mała, ułomna istota ma takie same potrzeby jak wszyscy, że może czuć to samo, choć inaczej, ba, że może czuć mocniej, lecz skorupa jej kalekiego ciała niewoli ją tak, jak poczwarka więzi w sobie motyla; tyle że każdy motyl kiedyś wyleci-ten zaś, skryty w ciele Myszki, nie uleci nigdy.”

Jaka jest rola krakowskich hospicjów? Czy ogromna i ciężka praca pracowników i wolontariuszy, czynione przez nich dobro, ale i trudności, z którymi muszą się mierzyć, są zauważane? Czy naprawdę to rozumiemy? Czy potrafimy dać dowód, że chcemy im pomóc? Na tę oraz wiele innych pytań, będziemy poszukiwali odpowiedzi podczas spotkania, którego gospodarzem będzie prof. Stanisław Mazur, rektor UEK.

Uczestnikami debaty będą, m.in.:

  • prof. dr hab. Jerzy Hausner, ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, polityk. Były minister, wicepremier, członek Rady Polityki Pieniężnej,
  • prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki, Prorektor ds. Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie,
  • dr Jolanta Stokłosa, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie,
  • Elżbieta Kois-Żurek, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urząd Miasta Krakowa.

Zgodnie z tradycją cyklu, wydarzenie to uświetni występ artystyczny, tym razem w wykonaniu niezwykle utalentowanej studentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – pani Adriany Garstki.

Cykl debat Porozmawiaj-MY o Krakowie, realizowany jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Instytut Sztuki oraz Klub Pod Jaszczurami w ramach projektu UEK Odpowiedzialny, poddziałanie Aktywność obywatelska.

Cykl odbywa się pod patronatem medialnym: Radia Kraków, TVP Kraków oraz portalu LoveKraków.pl

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Plakat debaty pt. „Krakowskie hospicja w trudnych czasach”
Archiwum

Ostatnie aktualności