Sztuka na UEK

28.10 o 17:00 otwarcie Open Art na uek

Zapraszamy na oficjalne otwarcie II edycji wystawy Open Art na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, które odbędzie się w najbliższy piątek, 28 października 2022 we foyer Pawilonu Dydaktyczno-Sportowego!

Już coraz bliżej oficjalne otwarcie wystawy na UEK. Prace w niemal finalnym wyglądzie zdobią już korytarze i sale Uniwersytetu, a przed nami ważne wydarzenie – Artysta obecny. Zapraszamy serdecznie do foyer Pawilonu Dydaktyczno-Sportowego UEK, w piątek – 28 października o godzinie 17:00. Po krótkim wprowadzeniu Władz Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbędzie się oprowadzanie po wystawie pod opieką jej kuratorów, zgromadzonych w ramach Kolektywu Rzeczy. Przy każdej z prac obecny będzie jej autor, dzięki czemu artyści będą mieli możliwość opowiedzieć o swoich dziełach, inspiracjach dzięki którym powstały, a także odpowiedzieć na pytania nurtujące zgromadzonych.

W ramach wystawy Open Art zrealizowano łącznie aż 18 prac młodych artystów. Głównymi kryteriami przy wyborze projektów był absolutny brak ograniczeń oraz szczerość wypowiedzi. Dzięki temu program festiwalu obfituje w różnorodne działania z pogranicza sztuk wizualnych, muzycznych i performatywnych. Szkatułkowa forma wydarzenia pozwala na eksplorowanie wielu odmiennych historii i wrażliwości, które spotykają się w jednej przestrzeni ukazując migotliwą złożoność współczesnego świata. Na Uniwersytecie można oglądać 5 projektów:

🔸„Gdzie i kiedy jesteś, będąc tu i teraz?” – autorstwa Marty Osipczuk i Lindy Wojtery

🔸„To nie jest nasz konflikt” – realizowany przez Gabrielę Chrabąszcz, Julię Filip, Tomasza Grzybowskiego, Kalinę Krzysztofik, Mariannę Krzysztofik oraz Dustina Smela

🔸„Perma” – autorstwa Zuzanny Bardian, Zuzanny Mażul, Łukasza Nawrata, Marii Oprych i Natalii Szymczyk

🔸„LORE” – przygotowane przez Mikołaja Czyżowskiego, Ewelinę Galla, Antoniego Kuźniarza, Marysię Niemoc-Lipowiecką oraz Karola Patołę

🔸“SICCATIO – NUTRITIONEM” – projekt włączony do Open Art na zaproszenie Rektora – autorstwa Mateusza Cieszewskiego, Anny Kudiny, Natalii Prezydent, Nastazji Staniszewskiej i Pauliny Stępień

Na portalu Facebook zostało przygotowane wydarzenie dedykowane otwarciu wystawy, zachęcamy także do śledzenia informacji na oficjalnym profilu Open Art na Instagramie.
 

Z radością przedstawiamy także wyłącznego Partnera wystawy realizowanej na naszej Uczelni –
Żabka Polska Sp. z o.o. Udzielone wsparcie pozwoliło na całkowite sfinansowanie tej wspaniałej inicjatywy.

Dostępność wystawy Open Art w przestrzeniach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Osoby o szczególnych potrzebach, w tym osoby z niepełnosprawnościami ruchu lub wzroku, które pragną zwiedzić wystawę proszone są o kontakt z Koordynatorem Uczelnianego Zespołu ds. Dostępności w celu umówienia zwiedzania oraz zapewnienia opiekuna-przewodnika. Dla osób z niepełnosprawnościami wzroku zapewniamy przewodnik po wystawie w alfabecie Breille’a.

Kontakt do Koordynatora Uczelnianego Zespołu ds. Dostępności: Agnieszka Lakner, laknera@uek.krakow.pl, tel. 532 399 178 lub 12 293 51 42.