Sztuka na UEK

Pokaz pieśni do bogów Świata w Nowym centrum administracyjnym

W sobotę, 18 marca w Nowym Centrum Administracyjnym w Nowej Hucie odbył się wyjątkowy pokaz spektaklu Pieśni do Bogów Świata autorstwa studentów III roku Wydziału Aktorskiego
AST w Krakowie!

W Nowej Hucie znaleźć można na prawdę wyjątkowe miejsca, do takich należą między innymi Nowe Centrum Administracyjne i tak zwany „Pałac Dożów” – znakomity przykład socrealizmu. Właśnie tam 18 marca 2023 roku w ramach projektu Sztuka na UEK odbył się  pokaz spektaklu „Pieśni do Bogów Świata” autorstwa studentów III Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz, w ramach projektu UEK Odpowiedzialny. Aktywność Obywatelska, debata „Nowa Huta Pomnikiem Historii. Co z tego wynika dla mieszkańców?”. 
Na stronie AST poświęconej spektaklowi można przeczytać: „Śpiew nierozerwalnie złączony jest z emocjonalnością człowieka. Jako najgłębsza forma wyrazu intymności stał się on częścią rytuału, obrzędu będąc jednocześnie jego językiem komunikacji z bóstwem, wszechświatem, samym sobą. Potrzeba ta jest na tyle silna, że samo zjawisko wydobycia głosu staje się właśnie tematem. Współczesna forma zjawisk, procesów w kulturze i w religii jest ogniwem łańcucha łączącego nieznaną przeszłość z nieuporządkowaną rzeczywistością. Sam akt śpiewania, który jest emocjonalny i formalny zarazem może stanowić rybacką sieć łowiącą tę rozwibrowaną rzeczywistość.”
 
Zachęcamy do zapoznania się ze skromną galerią zdjęć z wydarzenia!