Ułatwienia dostępu

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Aktywność obywatelska

Zielona architektura w Krakowie – przyszłość czy utopia? Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Porozmawiaj-MY o Krakowie"

Czy jest jeszcze szansa, żeby nasze miasto było prawdziwie zielone? Jak wygląda polityka realizacji „terenów zielonych” na obszarach zabudowywanych?

 

Te i inne pytania będą przedmiotem kolejnej debaty z cyklu „Porozmawiaj-MY o Krakowie”, która odbędzie się w klubie „Pod Jaszczurami” w czwartek, 26 stycznia 2023 r. o godz. 18:00.

Współczesne koncepcje miejskie wiele uwagi poświęcają tematyce „zielonego, neutralnego klimatycznie budownictwa”. Jednak ich zasięg obejmuje nie tylko wyprowadzenie ruchu samochodowego poza jego obszar, czy zakazy używania paliw stałych. Gdy świat w tym zakresie idzie naprzód, Kraków – wydaje się – ledwo raczkuje, najczęściej w tym sektorze upadając. Czy zatem jest jeszcze szansa, żeby nasze miasto było prawdziwie zielone? Czy jesteśmy już tak zabudowani z każdej strony, że nie ma miejsca na „zielone” budynki i zielone elementy mniejszej architektury? Jak wygląda polityka miasta w tym obszarze?

Debatę poprowadzi prof. Stanisław Mazur, Rektor UEK.

W spotkaniu udział wezmą:

prof. Bartłomiej Marona– kierownik Katedry Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego UEK

Jerzy Muzyk – zastępca Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju

dr Monika Sady– kierownik Zespołu ds. Rozwoju Społecznego i Ekologicznego UEK

red. Patryk Salamon– redaktor naczelny LoveKraków.pl

Zgodnie z tradycją, spotkanie to uświetni występ wspaniałych artystów. Tym razem będą to: Antonina Kubiak oraz Karol Drewniak*.

Organizatorami spotkań są: Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Klub Pod Jaszczurami oraz Instytut Sztuki. Cykl debat objęty został patronatem medialnym: Radia Kraków, Telewizji Kraków, LoveKraków.pl

Wstęp wolny. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!

*Antonina Kubiak od wielu lat związana jest z Klubem Pod Jaszczurami, ukończyła wydział wokalny.

Karol Drewniak doświadczony muzyk, absolwent Wyższej Szkoły Jazzowej.

Artyści wykonują szeroki, nie tylko jazzowy repertuar, nierzadko pod rozgwieżdżonym, bieszczadzkim firmamentem. Są pierwszymi wykonawcami Koncertu Kolęd, który stał się później tradycją Klubu. Podczas tego spotkania, na scenie Klubu Pod Jaszczurami, zadebiutują jako duet.

 

Plakat debaty pt. „Krakowskie hospicja w trudnych czasach”
Archiwum

Ostatnie aktualności