UEK Odpowiedzialny

Trylogia Klimatyczna w Nowym centrum administracyjnym

Wiosną w Nowym Centrum Administracyjnym w Nowej Hucie odbędzie się specjalny pokaz spektaklu Trylogia klimatyczna!

W Nowej Hucie znaleźć można na prawdę wyjątkowe miejsca, do takich należą między innymi Nowe Centrum Administracyjne i tak zwany „Pałac Dożów” – znakomity przykład socrealizmu. Właśnie tam już niedługo – wiosną 2023 roku odbędzie się specjalny pokaz spektaklu „Trylogia Klimatyczna”. Sztuka ta jest efektem współpracy Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowiez Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowiew  ramach projektu Sztuka na UEK. Ten wyjątkowy spektakl powstał na podstawie „Trylogii klimatycznej” Thomasa Köcka, dzięki pracy młodych reżyserów i aktorów z Wydziału Reżyserii Dramatu i Wydziału Aktorskiego krakowskiej AST. Sztuka opowiada o niepewności, niepokoju i zagrożeniach, z którymi przychodzi nam się współcześnie mierzyć, ale także o nadziei i lepszej przyszłości.
 
Więcej na temat spektaklu można przeczytać w aktualnościach na naszej stronie oraz w dedykowanym artykule na stronie AST.
 
Już teraz serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej strony, ponieważ bliżej wydarzenia udostępnione zostaną informacje na temat terminu pokazu oraz możliwości uzyskania wejściówek.
 
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć ze spaceru po Nowym Centrum Administracyjnym Pana Rektora, prof. Stanisława Mazura z Panem Prezesem NCA- Przemysławem Stępakiem.